3rd Handmade & Recycled Theater Festival – Πρόγραμμα

Παρασκευή 02/10

17:00 Εγκαίνια / Εκθέτες: Χάγια Κοέν, Νίκη Νικολαϊδου, Θοδωρής Τριφύλλης, 2π

Present Handmade, Πρόδρομος Νικολαϊδης, Γεωργία Βιτζηλαίου, Sen Handmade

18:00 Ikena Tozaj, Cloth Design

19:00 Βασίλης Νίκας, Σεμινάριο Φωτογραφίας (120’)

21:00 LK fotoArtistica, εγκαίνια έκθεσης Φωτογραφίας: Distance

22:00 genWHY, o Τομ πέθανε, Θέατρο (60’)

 

Σάββατο 03/10

18:00 Βασίλης Νίκας, Σεμινάριο Φωτογραφίας (120’)

19:00 genWHY, o Τομ πέθανε, Θέατρο (60’)

21:00 Ikena Tozaj, Cloth Design

22:30 Handmade and Recycled Opening Party! Special Guest: Alex de Paris, DJ Myki n’ Afro

 

Κυριακή 04/10

15:00 Ζωή Θαλάσση, ανοιχτό μάθημα Pilates (120‘)

19:00 Ikena Tozaj, Cloth Design

20:30 genWHY, o Τομ πέθανε, Θέατρο (60’)

 

Παρασκευή 09/10

15:30 Fabrica Lab, Θεατρικό workshop: θέατρο έρευνας (120’)

17:00 Μαριάννα Λεδάκη, εγκαίνια έκθεσης Ζωγραφικής

18:00 Ον ΟFF, καθόλου κακή η πόρτα σας, Performance (35’)

19:00 2Μ / Μαρία Θεοφιλάτου Μαρία Ιωάννου, Ποιος ανακάλυψε την Αμερική, Θέατρο (90’)

21:00 Θέατρο του Καταπιεσμένου, πλην όμως, Θέατρο (120’)

23:00 Αλέξανδρος Παπαδόπουλος και Calypso Larah, The Homonazi Effect, Video Performance (20’)

23:30 RadioSol, live ska – reggae Party

 

Σάββατο 10/10

15:30 Fabrica Lab, Θεατρικό workshop: θέατρο έρευνας (120’)

18:00 Ον ΟFF, καθόλου κακή η πόρτα σας, Performance (35’)

19:00 Βαγγέλης Ευαγγελίου, εγκαίνια έκθεσης Φωτογραφίας

19:30 Θέατρο του Καταπιεσμένου, πλην όμως, Θέατρο (120’)

21:30 2Μ / Μαρία Θεοφιλάτου – Μαρία Ιωάννου, Ποιος ανακάλυψε την Αμερική, Θέατρο (90’)

23:00 Αλέξανδρος Παπαδόπουλος και Calypso Larah, The Homonazi Effect, Video Performance (20’)

 

Κυριακή 11/10

15:30 Fabrica Lab, Θεατρικό workshop: θέατρο έρευνας (120’)

18:00 Ον ΟFF, καθόλου κακή η πόρτα σας, Performance (35’)

19:00 Θέατρο του Καταπιεσμένου, πλην όμως, Θέατρο (120’)

21:30 2Μ / Μαρία Θεοφιλάτου – Μαρία Ιωάννου, Ποιος ανακάλυψε την Αμερική, Θέατρο (90’)

23:00 Αλέξανδρος Παπαδόπουλος και Calypso Larah, The Homonazi Effect, Video Performance (20’)

 

Παρασκευή 16/10

19:00 Γλυκές Ρέγγες, ReggoStory3, Θέατρο (75’)

20:30 Snap Steps, Coldhearted Manga, Love & Hate: Lost between, Latin (15’)

21:00 Μολυμπάκης Ιάκωβος, My daily workout, Performance (40’)

22:00 Έλενα Δεμέστιχα, Α long vacation, Ταινία μικρού μήκους (22’)

 

Σάββατο 17/10

14:00 DIY, Κατασκευή χειροποίητων επίπλων από ανακυκλώσυμα υλικά

16:00 Νέλλυ Πουλοπούλου, Σεμινάριο σωματικού Θεάτρου (180’)

19:00 Μολυμπάκης Ιάκωβος, My daily workout, Performance (40’)

20:00 Έλενα Δεμέστιχα, Α long vacation, Ταινία μικρού μήκους (22’)

20:30 Snap Steps, Coldhearted Manga, Love & Hate: Lost between, Latin (15’)

21:00 Γλυκές Ρέγγες, ReggoStory3, Θέατρο (75’)

 

Κυριακή 18/10

16:00 DIY, Κατασκευή χειροποίητων επίπλων από ανακυκλώσυμα υλικά

19:00 Γλυκές Ρέγγες, ReggoStory3, Θέατρο (75’)

20:30 Snap Steps, Coldhearted Manga, Love & Hate: Lost between, Latin (15’)

21:00 Μολυμπάκης Ιάκωβος, My daily workout, Performance (40’)

22:00 Έλενα Δεμέστιχα, Α long vacation, Ταινία μικρού μήκους (22’)

 

Παρασκευή 23/10

16:00 Tape Art

19:00 Μαρία Παπαδάκη, Θοδωρής Τριφύλλης, Αναπνέω, Sound performance (20’)

21:00 Siemprevivas, Φάντο + Λιζ, Θέατρο (60’)

22:00 Θοδωρής Τράμπας, Άμορφη Μάζα, Performance, Film documentary (25/45’)

 

Σάββατο 24/10

17:00 Tape Art

20:00 Μαρία Παπαδάκη, Θοδωρής Τριφύλλης, Αναπνέω, Sound performance (20’)

21:00 Siemprevivas, Φάντο + Λιζ, Θέατρο (60’)

22:00 Θοδωρής Τράμπας, Άμορφη Μάζα, Performance, Film documentary (25/45’)

 

Κυριακή 25/10

16:00 Tape Art

19:00 Θοδωρής Τράμπας, Άμορφη Μάζα, Performance, Film documentary (25/45’)

21:00 Siemprevivas, Φάντο + Λιζ, Θέατρο (60’)

22:30 Μαρία Παπαδάκη, Θοδωρής Τριφύλλης, Αναπνέω, Sound performance (20’)

 

Παρασκευή 30/10

17:00 Άρης Σομπότης, Workshop, Φέρε το κοινό στο θέατρο σου: Εισαγωγή στη στρατηγική, επικοινωνία & ανάπτυξη κοινού στο θέατρο & τις τέχνες. Η αλήθεια για τα social media. Part 01

19:00 Θοδωρής Τράμπας, Καμένη Γη, Performance (20/25’)

20:00 Γιάννης Παπαγιάννης, Αναμείνατε στο ακουστικό σας, Θέατρο (50’)

21:30 Quilombola, Ανθρώπινοι ζωολογικοί κήποι: η συνέντευξη, Θέατροm (70’)

 

Σαββάτο 31/10

15:00 Άρης Σομπότης, Workshop, Φέρε το κοινό στο θέατρο σου: Εισαγωγή στη στρατηγική, επικοινωνία & ανάπτυξη κοινού στο θέατρο & τις τέχνες. Η αλήθεια για τα social media. Part 02

16:00 Μιχάλης Βούρκος, Workshop, Τι είναι το casting: επιτυχημένη ακρόαση

17:00 Ευγενία Παπαγεωργίου, Workshop, Μαθαίνω μέσα από την κίνηση και συν-κίνηση:

ασκήσεις λόγου και κίνησης.

19:00 Θοδωρής Τράμπας, Καμένη Γη, Performance (20/25’)

20:00 Γιάννης Παπαγιάννης, Αναμείνατε στο ακουστικό σας, Θέατρο (50’)

21:30 Quilombola, Ανθρώπινοι ζωολογικοί κήποι: η συνέντευξη, Θέατροm (70’)

 

Κυριακή 01/11

16:00 Ευγενία Παπαγεωργίου, Workshop, Μαθαίνω μέσα από την κίνηση και συν-κίνηση: ασκήσεις λόγου και κίνησης.

19:00 Quilombola, Ανθρώπινοι ζωολογικοί κήποι: η συνέντευξη, Θέατρο (70’)

21:00 Θοδωρής Τράμπας, Καμένη Γη, Performance (20/25’)

21:30 Γιάννης Παπαγιάννης, Αναμείνατε στο ακουστικό σας, Θέατρο (50’)

22:30 Handmade and Recycled Closing Party!

 

Festival-Front

Festival-Back

Πατήστε στις εικόνες για μεγέθυνση – Click to enlarge

Facebooktwittergoogle_plusmail